نینتکس در شرکت اشنیتزر

نینتکس ورک فلو

نینتکس در شرکت اشنیتزر

فولاد اشنیتزر تجربیات کارمندان را با پلت فرم نینتکس بهبود می بخشد

فرایندهای ساده گردش کار در پروسه بررسی عملکرد کارمندان تقریباً ۲۰۰ ساعت کاری را  صرفه جویی می کند

شرکت اشنیتزر یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات فلزی در کشور آمریکا است. تا همین اواخر ، فرآیندهای تجاری این شرکت شامل گردش کار مبتنی بر Microsoft SharePoint Designer ، فرم های InfoPath ، اسناد اکسل ، تاًییدیه های دستی ایمیلها و امضاهای کاغذی بودند. این پروسه اداری به شش نوع تاًییدیه مختلف و هماهنگی و تعامل بین پنج مدیر نیاز داشت.
دیوید دین ، کارشناس شیرپوینت و آفیس ۳۶۵ در شرکت فولاد اشنیتزر می گوید: “گردش کار بسیار پیچیده بود.” “خطاها می توانست به سادگی وارد کار شود و کم کاری مدیریتی و کارمندها قابل ردیابی نبود. غالباً دشوار بود که بفهمید که کدام فرآیند متوقف شده است. “
این معضل به ویژه در بخش منابع انسانی بسیار شدید بود.
اندرو بوچانان ، شریک تجاری HR و مدیر پروژه در Schnitzer Steel می گوید: “به نظر می رسید که فرم HR به یک سیاه چاله تبدیل شده است که همه چیز را می بلعد بدون اینکه اثری بر جا بگذارد.” “پاسخ به سؤالات مدیران در مورد تغییر وضعیت کارمندان بسیار وقت گیر و در بعضی مواقع دشوار بود.”


    نام شرکت
    Schnitzer Steel، Inc

    سایت اینترنتی
    schnitzersteel.com

    نوع فعالیت
    ساخت و تولید

    کشور
    ایالات متحده آمریکا

    امکانات استفاده شده
    Advanced Workflow
    Office 365
    Modern Forms
    DocGen®​

در مورد این  شرکت

فولاد اشنیتزر یکی از بزرگترین بازیافت کننده فلزات آهنی و غیر آهنی ایالات متحده ، بازیافت کننده پیشرو در وسایل نقلیه اسقاطی و تولید کننده محصولات فولادی است.

آنچه لازم داشتند

فرآیندها و فرمهای شرکت فولاد اشنیتزر – مانند نمونه منابع انسانی – شامل پرونده های گسترده ای بودند که باعث صرفه جویی در وقت  می شوند.

چگونه آنها این کار را کردند

فولاد اشنیتزر برای افزایش فرآیندهای HR از قبیل استخدام و بررسی عملکرد و همچنین فرآیندهای موجود در شرکت از جمله انطباق ، بازیافت خودکار و فلزات و مرز نقطه تولید، گردش کار پیشرفته Nintex و Nintex Modern Forms را برای Office 365 اتخاذ کرد.

پلتفرم نینتکس باعث کاهش زمان و ساده شدن پیچیدگی فرآیند می شود

هنگامی که این شرکت نینتکس را کشف کرد ، پاسخ به این سؤالات وقت گیر و دشوار، سریعتر و آسانتر شد. فولاد شنیتزر بوسیله نینتکس، فرآیند های  مربوط به انطباق با مدیریت بازیافت و اطلاعیه های فروش (POS) را پردازش میکند. در میان فرآیندهای HR که توسط پلتفرم Nintex تقویت شده است ، میتوان از مدیریت کارکنان ، تغییر وضعیت و بررسی عملکرد آنان نام برد.
بوچانان می گوید: “از آنجا که نینتکس امکان احاطه بیشتری به وضعیت گردش کار می دهد، ما می توانیم با رهبران مشاغل فعالانه همکاری کنیم ، انتظارات آنها را تأیید و پس از اتمام تغییرات سریعاً به عقب برگردیم.” “نینتکس ما را قادر می سازد تا ارتباطات تأثیر گذار تری را برای رهبران تجاری و شرکای HR فراهم کنیم.”

وقتی دیوید دین ، کارشناس شیرپوینت / آفیس ۳۶۵ در فولاد اشنیتزر نیاز به تغییر فرم دارد ، می تواند این تغییر را در چند روز از dev / test گرفته تا تولید ، طی چند روز انجام دهد، که همین کار قبلاً دوهفته زمان می گرفت.

او می گوید: “من ۶۰ درصد از وقت خود را برای توسعه و چرخش تغییرات صرفه جویی می کنم.”
بخش HR شرکت فولاد اشنیتزر همچنین فرآیندهای بررسی عملکرد را با گردش کار پیشرفته نینتکس برای شیرپوینت به طور خودکار انجام می دهد.دیوید دین، کارشناس شیرپوینت، ورک فلو پیچیده ای را تنها در سه هفته انجام داده است، که این ۶۰ درصد از زمانی است که قبل از استفاده از نینتکس روی این کار میگذاشت. این فقط بخشی از صرفه جویی در وقت این شرکت است که بوسیله گردش کار نینتکس به آن دست یافته است.

بوکانان تخمین می زند که مدیران در مجموع ۱۷۵ ساعت کاری را با استفاده از گردش کار پیشرفته برای فرآیند بررسی عملکرد خود ذخیره می کنند. برای شرکای تجاری HR در هر شریک تجاری ۲۵ ساعت زمان صرفه جویی می کند.

بوکانان انتظار دارد که بررسی های کارمندان ۳۶۰ درجه و بررسی صلاحیت های مربوط به وظایف و تبلیغات را افزایش دهد و علاوه بر تعیین هدف ، افزایش حقوق و دستمزد را به لیست گردش کار Nintex HR اضافه کند و دین انتظار دارد که ۱۱ گردش کار Nintex در شرکت در طول سال آینده بیش از دو برابر شود.

ما همچنان به استفاده از قابلیت های Nintex و فشار به مرزهای اتوماسیون ادامه خواهیم داد. با همکاری نینتکس و کارشناس شیرپوینت ما ، دیوید دین ، فرصت های اتوماسیون واقعاً
بی پایان است.

“اندرو بوچانان ، شریک تجاری HR و مدیر پروژه شرکت فولاد اشنیتزر”

یافتن موفقیت

۷۵%

کاهش زمان لازم برای چک کردن بررسی های انجام شده

۳۵۵

ساعتهای تلفیقی که از زمان کارمندان و مدیریت صرفه جویی می شود

۶۰%

کاهش زمان توسعه گردش کار