powerapps چیست؟

همان طور که میدانیم استفاده از موبایل و تبلت بخش جدایی ناپذیز شغلها و کارهای سازمانی است که ما روزمره از آن استفاده میکنیم. مایکروسافت چند سالی به دنبال ارائه راهکارهای جامع جهت طراحی نرم افزارهایی به جهت استفاده در تجهیزات لمسی بود تا اینکه powerapps را به دنیا معرفی کرد. قصد داریم تا در این مقاله در رابطه با powerapps چیست مطالبی رو مطرح نماییم.

ایده های خود را برنامه های درخشان تبدیل کنید

با مایکروسافت پاوراپس میتوانید برنامه های کم کد ایجاد کنید و باعث نوآوری و خلاقت در تیمهای کاری خود شوید

پاوراپس یا powerapps چیست؟

این متن از سایت مایکروسافت ترجمه شده است: powerapps (پاوراپس) یک نرم افزار، رابط و پلتفرم (platform) است که میتواند در طراحی سریع یک نرم افزار سفارشی شده که سازمان شما به آن احتیاج دارد طراحی و تولید کند. با استفاده از powerapps (پاوراپس) میتوانید به تمامی اطلاعات موجود در سازمان خود متصل شوید. اطلاعاتی که در پلتفرمهای موجود در سازمان شما و یا اینترنت قرار گرفته است. اطلاعاتی از قبیل شیرپوینت ، اکسل، office365، dynamics و حتی sql server.

با تولید نرم افزارهای سازمانی تحت powerapps (پاوراپس) این قابلیت را خواهید داشت تا با workflow و گردشهای کاری بسیار غنی، فعالیتهای دستی و کاغذی سازمان خود را تبدیل به فرایندهای خودکار و دیجیتالی نمایید. این در صورتی که این نرم افزارها کاملا واکنشگرا (responsive) بوده که علاوه بر تجهیزات لمسی مانند موبایل و تبلت، قابلیت اجرا شدن بر روی تمامی مرورگرها (browser) ها را دارد. با powerapps (پاوراپس) میتوانید بدون نوشتن کد نرم افزارهای قدرتمند تولید کنید.

powerapps (پاوراپس) همچنین به تمامی توسعه دهندگان حرفه ای این قابلیت را میدهد که بتوانند به تمامی داده های خارجی (external data source) متصل شده و دیتا را فراخوانی و یا ذخیره نمایند.

انواع نرم افزارها (app) در powerapps

  • Canvas apps: این گونه از نرم افزارها برای وب، موبایل و تبلتها طراحی میشوند که قابلیت اتصال به 200 کانکشن همزمان به دیتاسورسهای مختلف را دارند.
  • Model-driven apps: این گونهاز نرم افزارها میتوانند از موارد تولید شده در common data service به صورت خودکار فرمهای مورد نیاز را بسازند و به صورت یکپارچه بین آنها ارتباط برقرار نمایند.
  • portals: به منظور طراحی صفحات وب که قابلیتهای بسیاری را در اختیار کاربر قرار میدهد. از اینگونه نرم افزارها بیشتر به منظور وب سایتهای عمومی و public شرکت استفاده میکنند.
  • common data service: با استفاده از این نرم افزارها میتوانید با dynamics365 ارتباط برقرار کرده و تمامی نرم افزارهای تحت آن را با powerapps (پاوراپس) به اشتراکت بگزارید.

پاوراپس (powerapps) میتواند تحولات کسب و کار شما را هدایت کند

بیاموزیم که چگونه با استفاده از ابزارهای powerapps هزینه های سازمان را کاهش دهیم و کارایی سازمان و همکاران خود را افزایش دهیم

15%

میانگین بهبود و افزایش کارایی گردشهای کاری در سال سوم

70%

کاهش هزینه های تولید نرم افزار

362%

ROI در سه سال